Vesti

Obaveštenje za učenike:

- ispit iz srpskog/maternjeg jezika je 23.06.2021, iz matematike 24.06.2021. i ispit sa kombinovanim testom je 25.06.2021.godine;
- dozvoljeni pribor za učenike: ZA SRPSKI/MATERNjI JEZIK I KOMBINOVANI TEST

- grafitna i plava hemijska olovka (ne piši briši), gumica, ZA MATEMATIKU – grafitna olovka, plava hemijska olovka (ne piši briši), gumica, trougao, lenjir i šestar;

- škola će za svakog učenika obezbediti po dve plave hemijske olovke;

- sva tri dana kada učenik polaže završni ispit mora kod sebe imati overenu đačku knjižicu sa zalepljenom fotografijom i nalepnicom sa identifikacionim brojem učenika;

- u prostoriji u kojoj polaže ispit učenik sedi na mestu sa rednim brojem koje odgovara rednom broju na Jedinstvenom spisku učenika;

- sva tri dana učenici obavezno treba da dođu u školu u 8.15 na kratak sastanak sa odeljenskim starešinom pre nego što budu raspoređeni u prostorije gde će polagati završni ispit;

- od ličnih stvari na ispit se može uneti samo voda/osvežavajući napitak, a sve ostale stvari obavezno se odlažu na posebno mesto tokom trajanja ispita.

U prilogu pročitajte Uputstvo za učenike i roditelje.

Informacija za roditelje u vezi sa eZakazivanjem termina za upis i
testiranje deteta u OŠ

I ove godine roditelji / drugi zakonski zastupnici koji su građani Republike Srbije mogu elektronskim putem da zakažu na Portalu eUprava termin za upis i testiranje deteta u osnovnu školu pokretanjem usluge eZakazivanje termina za upis i testiranje deteta u OŠ.
Potrebno je da:
- Budete registrovan korisnik, odnosno imate kreiran nalog na državnom portalu za elektronsku identifikaciju eID.gov.rs
- Pokrenete uslugu na Portalu eUprava (Usluge → Obrazovanje → eZakazivanje termina u OŠ)
- Zakažete termin u školi kojoj Vaše dete teritorijalno pripada
Prilikom upisa nije potrebno da prilažete dokumenta, jer će ih škola pribaviti po službenoj dužnosti, i to:
- Izvod iz matične knjige rođenih
- Uverenje o prebivalištu
- Uverenje o pohađanju pripremnog predškolskog programa
- Potvrdu o obavljenom lekarskom pregledu – lekarsko uverenje*
* Izuzetak je samo lekarsko uverenje ukoliko ste pregled obavili kod privatnog lekara.
Napomena 1: Termin možete da otkažete 24 časa ranije. Ukoliko ne otkažete termin i ne dođete u zakazanom terminu u školu, sistem Vam neće dozvoliti da narednih 14 dana rezervišete novi termin za upis i testiranje deteta u osnovnu školu elektronskim putem. U tom slučaju, roditelji će morati direktno da se obrate školi i zakažu novi termin.
Napomena 2: Ukoliko imate dodatna pitanja i nedoumice u vezi sa zakazivanjem termina, obratite se kontakt centru na 011/73-505-57. Telefonska podrška dostupna je od 22. marta 2021. godine i tokom trajanja upisa u osnovne škole svakog radnog dana od 7.30 do 15.30 časova.

Dragi roditelji i prvaci,ovde možete pročitati sve informacije vezane za upis prvaka.

IMG 96925cc15501a303d08f977bbc3aa930 V

IMG S

Obaveštenje za roditelje i učenike pogledajte ovde

Novi raspored časova pogledajte ovde.

Obaveštavamo Vas da je na osnovu preporuka Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti Covid-19, koje su donete na sednici održanoj 25.11.2020. godine, Vlada Republike Srbije donela Uredbu kojom se propisuju nove mere za organizaciju rada osnovnih škola i izmena školskog kalendara za školsku 2020/2021. godinu. Obaveštavamo Vas da je na osnovu preporuka Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti Covid-19, koje su donete na sednici održanoj 25.11.2020. godine, Vlada Republike Srbije donela Uredbu kojom se propisuju nove mere za organizaciju rada osnovnih škola i izmena školskog kalendara za školsku 2020/2021. godinu.

Prema navedenoj Uredbi u periodu od 30. novembra do 18. decembra 2020. godine rad škole organizuje se na sledeći način:

• Od prvog do četvrtog razreda nastavlja se neposredni obrazovno-vaspitni rad u školi;
  • Od petog do osmog razreda obrazovno-vaspitni rad ostvarivaće se putem nastave na daljinu, uz korišćenje platforme Microsoft Teams i putem Javnog medijskog servisa Srbije;
  • Prvo polugodište završava se 18. decembra 2020. godine. Zimski raspust traje od 21. decembra 2020. godine do 15. januara 2021. godine. Drugo polugodište počinje 18. januara 2021. godine.

Ostale informacije možete pročitati na sledećem linku.