Teams

Šta je Microsoft Teams učionica?

Microsoft Teams je virtuelna učionica gde nastavnik može sa učenicima podeliti sve potrebne materijale za učenje i dati im detaljna uputstva za samostalni rad u okviru virtuelnog odjeljenja. Microsoft Teams omogućava jednostavnu i brzu komunikaciju s učenicima celog odjeljenja putem obaveštenja, komunikaciju s pojedinim učenicima ili privatnu komunikaciju putem chat-a. Microsoft Teams omogućava i grupne video pozive i predavanja sa prikazom slajd prezentacija, zadavanje domaćih zadataka i testova.

Kako se koristi?

Microsoft Teams je moguće koristiti u Windows, MacOS, Linux, Android i IOS okruženju.

• Windows

1. Microsoft Teams možete koristiti iz bilo kog savremenog veb pregledača (Chrome, Edge,Firefox…). Adresa za ulazak u Microsoft Teams je: https://teams.microsoft.com

2. Preporučujemo: Instalirajte program Microsoft Teams na svoj računar, i koristite Microsoft Teams učionicu bez opterećenja. Microsoft Teams program za Windows preuzmite i instalirajte odavde.

• Android PlayStore: Preuzmite aplikaciju sa PlayStore-a i Microsoft Teams koristite na svom telefonu.
  • Apple IOS Apple Store: Preuzmite aplikaciju sa Apple Store-a i Microsoft Teams koristite na svom telefonu.

Prijava:

Da biste koristili Microsoft Teams na bilo kom uređaju, potrebno je da se prijavite sa nalogom koji ste dobili od škole:

Korisničko ime:  *********@eprosveta.ac.rs

Lozinka:              *********

VAŽNO! Ovaj nalog vam služi za sve Office365 servise! Svoje podatke čuvajte i nemojte ih davati nikom osim svojim roditeljima.

Kako promeniti jezik korisničkog interfejsa:

Podešavaje naloga (OBAVEZNO ZA SVE UČENIKE!!!):

Pre početka rada u Microsoft Teams-u potrebno je da izvršite podešavanje naloga. Na sledećem video klipu možeš videti kako to izgleda:

Pravila grupnog rada u Microsoft Teams učionici:

Za uspešno i nesmetano korišćenje Microsoft Teams učionice, potrebno je poštovati pravila timskog rada:

1. Za komunikaciju koristimo vreme koje je dogovoreno sa nastavnikom.
  2. Svako ima pravo da slobodno iskaže svoje mišljenje.
  3. Poštujemo dogovorene rokove za predaju zadataka i popunjavanje testova.
  4. Poruke u učionici moraju biti pristojne i ne smeju imati uvredljiv sadržaj.
  5. Možemo se ne slagati  sa nečijim predlogom, ali biramo reči kojima ćemo to iskazati.

Pomoć:

Ukoliko vam treba pomoć za prijavljivanje ili imate problem sa prijavom na Microsoft Teams, obratite se odjeljenjskom starješini za pomoć.

Za učenike: Uputstvo i kratak vodič za korišćenje Microsoft Teams-a.

Za nastavnike: Uputstvo i kratak vodič za korišćenje Microsoft Teams-a.

Na sledećem linku možete pronaći i nekoliko kratkih video vodiča za korišćenje Microsoft Teams-a.