U sredu, 26. 10. 2022. godine, u organizaciji Učeničkog parlamenta, 44 učenika sedmog i osmog razreda zajedno sa koordinatorima, nastavnicama Draganom Mijušković i Marijom Trifunović, posetilo je  Startap centar, koji radi u okviru Naučno-tehnološkog parka u našem gradu. Dočekala nas je Anđela Lugić, saradnik Startapa, i objasnila na koje sve načine startap centri nude podršku mladima koji žele da kreiraju svoj startap tim ili startap preduzeće, a imaju inovativne ideje. Učenici su bili veoma zainteresovani za sadržaje koji su im na zanimljiv način predstavljeni i naučili su mnogo toga novog, što su i pokazali izuzetnim rezultatima na kvizu čiji su pobednici dobili simbolične nagrade. Saradnici Startapa Anđela Lugić i David Šujdović (inače bivši učenik naše škole) pozvaće nas da budemo njihovi gosti svaki put kada budu imali zanimljive radionice ili predavanja. Posle ovakvog lepog druženja sigurno ćemo se vrlo rado odazvati pozivu.Pogledajte slike.

Starrtup 10