JM School Tools - шаблон joomla Авто
1. Dan planete Zemlje (časovi geografije)
Dan planete Zemlje se proslavlja 22. 4. 2024. godine, a tema ove godine je "Planeta protiv plastike". Dan je u našoj školi obeležen kroz različite radionice u nižim i višim razredima. Učenici šestog i sedmog razreda su pripremali bedževe na datu temu i uredili pano Eko škole sa nastavnicom geografije Natašom Basarić. FOTOGRAFIJE

2. Dan planete Zemlje (odeljenja II/1 i III/1)

Dan planete Zemlje obeležen je sa učenicima ŠOSO ,,1. novembar". Učestvovali su učenici odeljenja II1 i III1. Tema ove godine je ,,Planeta protiv plastike". Ukazano je na štetnost plastike po zdravlje ljudi, životnu sredinu, vodene površine i živi svet u njima.
Nakon prezentacije posvećene očuvanju Zemlje, učenici su saznali na koji način je nastala naša planeta, izvodili su eksperimente, bojili model Zemlje, pravili traumatrope, oblikovali Zemlju (balon, lepak, novine) i pravili loptice od zemlje u koje je posejano ,,tajanstveno seme".
Cilj aktivnosti je razvijanje svesti o ugroženosti životne sredine i borbi protiv plastike koja utiče na zdravlje svih živih bića i ugrožava opstanak naše planete. FOTOGRAFIJE

Radionice su radile učiteljice Jelena Krstović i Tamara Glišović 

3. Dan planete Zemlje (produženi boravak)

Učenici produženog boravka naše škole su obeležili Dan planete Zemlje kroz razne radionice i pravljenja modela Zemlje. FOTOGRAFIJE

4. Dan planete Zemlje i odeljenje I/1

Učenici odeljenja I1 obeležili su Dan planete Zemlje kroz tematski čas i kreativnu radionicu. Gledajući nekoliko kratkometražnih animiranih i dokumentarnih filmova učenici su se upoznali sa značajem očuvanja životne sredine, kao i opasnostima koje dolaze kao proizvod nedovoljne brige o planeti Zemlji. Kako je ovogodišnji slogan “Planeta protiv plastike”, poseban akcenat stavljen je na priču o svetskoj proizvodnji plastike kao i opasnosti koju nam ta masovna proizvodnja donosi. Govorili smo o šteti koju plastika nanosi biljnom i životinjskom svetu u morima i okeanima. Takođe, učenici I razreda upoznati su sa procesom reciklaže. Kao krajnji projekat ovog rada nastao je pano sa porukama i crtežima učenika. Učenici I1 su na papirićima pisali na koji način oni čuvaju planetu Zemlju, ali i izabrali odgovarajuće fotografije i crteže kojima je ovaj pano dodatno ulepšan.

 Radionicu realizovao učitelj Stefan Karapavlović. FOTOGRAFIJE

EKO-ŠKOLA OŠ "DR DRAGIŠA MIŠOVIĆ"