JM School Tools - шаблон joomla Авто

Ove godine učenici naše škole su učestvovali u međunarodnom konkursu "Naša planeta, naša budućnost". Učestvovale su tri ekipe učenika šestog razreda koje su imale inovativna i zanimljiva rešenja u rešavanju ekoloških problema lokalne zajednice. Među prvih 10 ušla je ekipa koja je osmislila kantu za prečišćavanje vazduha. Oni su učestvovali na finalnom događaju u Beogradu, koji je bio održan 12.aprila 2022. godine. Pravili su prototip svog idejnog rešenja i predstavili ga publici. Učenici koji su bili u ovoj grupi su Una Stefanović, Tara Zečević i Aleksa Marković, svi iz odeljenja 6/1.
Cilj učešća u ovom konkursu je da se kod učenika ojača svest o značaju životne sredine i njenom očuvanju, da i oni mogu da učestvuju u pronalaženju rešenja i upoznavanja sa problemima sa kojima se suočavaju njihovi drugovi iz ostalih gradova Srbije, ali i sveta.
Ovo je bio četvrti Dečiji globalni Dizajnaton, a drugi na kome je učestvovala i naša škola.

Slike pogledajte na linku

 https://www.facebook.com/382774588830721/posts/1442432719531564/
Nataša Basarić, nastavnik geografije