Dragi učenici, roditelji i nastavnici,

Naša škola i ove godine obeležava Mesec humanosti u toku novembra. Ovim putem vas pozivamo da nam se priključite, kao što ste to svim srcem činili i prethodnih godina.Zbog epidemiološke situacije obeležavanje humanog meseca izgledaće drugačije. Nećemo imati humanitarne prodaje kolača i rukotvorina, ali ćemo zato kao i ranije, prikupljati odeću, hranu i školski pribor. Međunarodni dan humanosti (23. novembar) obeležićemo porukama o dobročinstvu naših učenika.Od 02. do 30. novembra 2021. godine možete doneti slatkiše (1.razred), slane grickalice (2.razred), školski pribor (3.razred), sredstva za ličnu ili kućnu higijenu (4.razred), brašno, šećer (5.razred), pirinač, testeninu (6.razred), konzerviranu hranu-pašteta, mesni narezak i sl. (7. i 8.razred), pored toga prikupljaćemo nove igračke, teglu zimnice, kao i očuvanu odeću i obuću (za decu i odrasle) koja vam nije potrebna. U holu škole nalaziće se „humana kutija“ u koju ćete moći da ostavite sve što ste doneli. Prikupljeno ćemo proslediti Kolu srpskih sestara „Nadežda Petrović“, kako bismo pomogli socijalno najugroženijim porodicama. U toku novembra meseca, ali i svakog dana, možete biti humani u okviru akcije „Čepom do osmeha“ ubacivanjem čepova u kutije postavljene na hodnicima.  Nadamo se da ćemo i ove godine zajedničkim snagama usrećiti što veći broj ljudi kojima je to najpotrebnije.

Razlistaj grane na humane strane!