Dana 12.04.2016. godine škola je pozvana da učestvuje na mini festivalu nauke organizovanom u Regionalnom centru za stručno usavršavanje zaposlenih u obrazovanju u Čačku.

Povod organizovanja festivala je bio otvaranje Naučnog kluba u okviru RC Čačak. Učešće su uzele i ostale osnovne i srednje škole na teritoriji grada Čačka. Naša škola je imala četiri svoja učenika koja su pokazivala eksprimente. Pokazali su eksperimente iz geografije: erupciju vulkana, stvaranje morskih struja, stvaranje opasnih gasova i vazdušnog pritiska, lunarijum i origami, kao japanska veština savijanja papira.

Sve eksperimente su izvodila dece, a ono što je značajno istaći jeste da im nisu bila potrebna posebna nastavna sredstva, već su sami pravili sve što im je bilo neophodno.

Mini festival su obišli i predstavnici Ministarstva prosvete, direktor Centra za promociju nauke, čelnici grada Čačka i Školske uprave, kao i direktori škola.

Učenicima i nastavnicima su upućene čestitke zahvalnosti za organizovanje festivala.

Fotografije možete pogledati ovde.