Takmičenja

IMG 5050

U Nišu 12. maja 2019. održano je Državno takmičenje iz istorije. Učenik naše škole, Luka Đurakić 8/6 osvojio je treće mesto. Čestitamo!

U četvrtak 21.3.2019. održano je Međunarodno takmičenje „Kengur bez granica“ . Ove godine 190 učenika naše škole takmičilo se sa drugarima iz Evrope u rešavanju zanimljivih logičkih zadataka. Prvaci, njih 27, su izašli na svoje prvo matematičko takmičenje a koliko su oni i ostali bili uspešni saznaćemo uskoro.

Do tada, pogledajte kako je to izgledalo u četvrtak i.... držite im palčeve.

Nastavnica Tanja Petrović

U nedelju 29. aprila 2018. godine u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ održano je Okružno takmičenje iz srpskog jezika. Našu Školu predstavljalo je 13 učenika. Na Republičko takmičenje plasirali su se Tijana Marinković 8/4 i Nikola Vidiner 8/3.

Ostali rezultati:

5. razred

• Tijana Filipović — 20 poena, prvo mesto
  • Tamara Stojković — 17 poena, drugo mesto
  • Dunja Vižlina — 16 poena, treće mesto
  • Ivona Jovanović — 16 poena,treće mesto

6. razred

• Jana Milovanović — 16 poena, treće mesto

8. razred

• Milica Jovanović — 15 poena, treće mesto

Učenicima koji su ostvarili plasman čestitamo, a Tijani i Nikoli želimo puno uspeha na Republičkom takmičenju koje će biti održano u Tršiću 26. maja 2018. godine.

U nedelјu, 17. marta 2019. godine u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ u Čačku održano je Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture. Učenici naše škole postigli su sledeće rezultate:

5. razred:

1. Maša Poledica 5/1 — 19 poena —prvo mesto

2. Ana Ćosović 5/4 — 19 poena — prvo mesto

3. Zorica Lazić 5/6 — 17 poena — drugo mesto

4. Sunčica Vujović 5/1 — 15 poena — treće mesto

5. Milica Duković 5/4 — 15 poena — treće mesto

Rezultate okružnog takmičenja iz hemije održanog 22. aprila 2018. u našoj školi možete pogledati ovde.

Opštinsko takmičenje iz matematike održano je u subotu 2.3.2019. u OŠ „Sveti Sava“. Plasman na okružno takmičenje izborili su sledeći učenici:

U OŠ “Ratko Mitrović” Čačak 25.marta 2018. godine održano je okružno takmičenje iz stranih jezika.

Rezultate takmičenja možete pogledati ovde.

Čestitamo svim učesnicima na pokazanom znanju a učenicima koji su se plasirali na republičko takmičenje želimo puno sreće.

Na konkursu za Disovu nagradu u okviru obeležavanja Disovog proleća učestvovali su i naši učenici.Najbolјi radovi su nagrađeni - Uroš Tišma 5/4 osvojio je prvu nagradu,a Sanja Čolović 3/4 drugu. Nagrade su im uručene u Zablaću 23.maja.
 Nagrada koja nosi ime našeg zavičajnog pesnika jedna je u nizu koju su ovi učenici dobili kao potvrdu svog talenta.
Želimo da ispod njihovog pera teče reka stihova i da se jednog dana nađu u lektiri nekih budućih osnovaca.

Fotografije možete pogledati ovde.

U subotu, 24. marta  2018. godine u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ održano je Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika. Od ukupno 23 učenika koji su učestvovali na takmičenju, njih 12  se plasiralo na Okružno takmičenje.