U organizaciji Đačkog parlamenta održan je šahovski turnir na kojem su učestvovali učenici naše škole podeljeni u dve uzrasne grupe. U prvoj grupi su se takmičili učenici mlađih razreda (ukupno njih četrnaest), a u drugoj grupi su se nadmetali učenici starijih razreda (njih osamnaest).

Turnir je odigran između časova 13, 14. i 15. novembra u školskoj biblioteci. Prvog dana su obavljene kvalifikacione borbe, a u druga dva dana plasirani takmičari su odigrali partije u okviru svojih grupa po sistemu "svak sa svakim". U mlađoj uzrasnoj grupi pobednik je bio Lazar Belić iz 4/6. u starijoj uzrasnoj grupi pobednik je Tomislav Đinić  iz 8/2, a drugo i treće mesto su osvojili Ilija Petrović iz 7/3 i Luka Vranić iz 6/4. Pobednici su nagrađeni prigodnim šahovskim garniturama i diplomama, a drugoplasirani i trećeplasirani takmičari samo diplomama. U organizaciji takmičenja značajnu ulogu su imale nastavnice Ivana Zorić i Olga Filipović i bibliotekar Bogdan Paunović.

chess