Mladi fudbaleri iz Osnovne škole “Dragiša Mišović” osvojili su treće mesto na republičkom prvenstvu u malom fudbalu koje je održano u Čačku.

todor

Izabranici profesora Dragana Todorovića u meču za treće mesto savladali su vršnjake iz Trstenika sa 3:2.

Na ovom masovnom školskom takmičenju učestvovalo je 450 učenika iz 32 osnovne i srednje škole sa teritorije Republike Srbije. Završno takmičenje u jednoj od najpopularnijih sportskih grana školskog sporta se odvijalo u sportskoj dvorani Mladost, kao i sali Osnovne škole Preljina.

Đaci su toliko pomno pratili dešavanja na završnom turniru u Atenici, da je jedna učenica napisala pesmu, ne bi li dobili dozvolu da prisustvuju turniru:

Eh ta direktorka Stana,

Molimo je svakog dana.

Da gledamo utakmicu

I od navijanja zapalimo Atenicu.

Nastavnici nam daju da fudbal gledamo

I sad kad je najteže da se ne predamo.

Al’ tu nam pravi problem selektor Stana,

U kolektivu glavna.

Ne da nam da sa časova izađemo

I da plavu halu malo obiđemo.

Eeee tu nastupa naša mudrica,

Nastavnica Slobica

Koja će da ubedi direktorku

Do Atenice da napravimo povorku.

Mi njih volimo,

I zato ih molimo,

Nek’ budu sada srca meka

Jer utakmica neće da nas čeka!

Zato Vas moli parna smena i Minja,

Da idemo kod Murinja.

Pošto je navijanje bilo na najvišem nivou, izgleda da su svi imali razumevanja za ovaj lep događaj. Da je bilo malo sportske sreće, ni prvo mesto ne bi bilo nedostižno.Svim učenicima i nastavniku Draganu čestitamo na velikom uspehu!