U okviru Regionalnog centra u Čačku gostovao je naučni kamion u kome su učenici mogli da vide nauku iz drugog ugla. Učenici sedmog i osmog razreda su sa svojim nastavnicima verske nastave i građanskog vaspitanja u petak 5. oktobra posetili ovaj kamion. Prisustvovali su raznim radionicama i ogledima iz geografije, biologije, fizike i hemije. Na velikom globusu mogli su da obnove svoje znanje iz geografije. Na pokaznoj meteorološkoj stanici su mogli da saznaju koje sve vremenske leemente mogu da prate na njoj, od temperature vazduha preko pravca i jačine vetra. Biološke radionice su bile na temu bilјaka i da li one mogu da nas čuju, a u okviru eksperimenata mogli su da vide reakcije raznih hemijskih elemenata i šta se sve dobija iz njih. Oprobali si su i u robotici, sklapanjem i pravlјenjem svojih robota. Moć svetlosti su saznali preko eksperimenata iz fizike.

Fotografije možete pogledati ovde.

Nataša Basarić

Petra Čuklјević