01 03

U okviru akcije Bitka za znanje koju podržava Ministarstvo prosvete i ove školske godine organizovano je takmičenje iz oblasti informatike i programiranja pod sloganom "KODigranje". Naš tim čine učenici sedmog i osmog razreda: Aleksa Miletić 7/6, Strahinja Krunić 8/2 i Stefan Petrović 8/2. Nesebičnu stručnu pomoć i podršku pružili su im profesori Dalibor Čuklјević i Ivana Zorić.
Prvi nivo takmičenja bio je online kolo, a zatim je u Beogradu 24.2.2018. organizovano fizičko kolo lige KODigranje. Učestvovali su timovi iz 120 škola, a naši učenici su bili među najbolјima i plasirali se po drugi put zaredom u finale.
Finale će biti u Beogradu, 14.aprila.
Ne sumnjamo u njihove sposobnosti i znanje i nadamo se da će biti veoma uspešni. Navijamo za njih!

Aktiv Informatike i računarstva