Pedeset učenika od petog do osmog razreda je u četvrtak, 26.maja 2016. posetilo mobilni planetarijum Centra za promociju nauke iz Beograda, a sve u saradnji sa Naučnim klubom Čačak.

U prelepom ambijentu mobilnog planetarijuma na zanimljiv i praktičan način moglo se videti koja su sazvežđa, kako izgleda najsjajnija zvezda, planete Sunčevog sistema i drugo. To je jedinstvena prilika za proširivanje znanja iz oblasti prirodnih nauka i kod đaka i kod nastavnika. Svoja znanja koja su savladali na časovima geografije upotpunili su novim. Iz bliza su mogli da vide kako izgledaju prstenovi Saturna, koliki je broj Jupiterovih satelita, kako se na Zemlji smenjuju dan i noć. Takođe, saznali su kako izgledaju neka od sazvežđa, kako su nastala i kako su dobila imena.