U četvrtak 19.5.2016. godine u 12 časova održana je tribina „Sekte“ za učenike 7. razreda.

Apostoli baciše mreže hristoljubivog puta na Vaseljenu, ljudi postadoše sledbenici Blage Vesti. No, ispuni se i Hristova reč „za mnom će doći i lažni hristosi“. Da bismo se spasili i izbavili od lažnih učitelja i proroka javlja se potreba da se „upoznamo“ sa zabludama i opasnostima koje su danas isuviše česte. Vođeni ovom mišlju, organizovali smo tribinu o sektama u holu škole koju su pripremili nastavnica verske nastave Petra Kovač sa učenicima 7. razreda: Vanja Vojinović, Sara Grujić, Divna Đinić, Lena Jovičić, Jana Ješić, Matija Krupež i Ana Milošević.

Ovoj tribini prisustvovali su i učenici iz đačkog parlamenta iz OŠ „Ratko Mitrović“ sa nastavnicom Aleksandrom Zečević.

Nakon kratkog izlaganja šta su sekte i određenih pojedinosti o najpoznatijim, usledila su pitanja učenika kao i nastavnika na zadatu temu. Razgovor i druženje se nastavilo i nakon završetka celog programa.

Fotografije možete pogledati ovde.