Kviz Književna olimpijada, koji su organizovale i realizovale nastavnice srpskog jezika, realizovan je u četvrtak 14. januara 2016. godine sa početkom u 19 časova u Holu Škole. Želju da učestvuje u kvizu izrazilo je 29 učenika VII i 30 učenika VIII razreda koji su pre kviza radili eliminacioni test. Oni koji su najbolje uradili test (deset sedmaka i deset osmaka) obezbedili su učešće u kvizu.

Knjizevna olimpijada 2016

Učesnici kviza bili su:

VII razred                                                           VIII razred

1. Anđela Jovanović VII6                                      1. Maja Ješić VIII6

2. Mina Čolović VII2                                             2. Luka Vranić VIII4

3. Vuk Spasojević VII5                                         3. Jelisaveta Ikodinović VIII2

4. Anastasia Ćirjaković VII5                                  4. Đorđe Novković VIII4

5. Ivana Radonjić VII5                                          5. Mina Jevtić/Đorđe Božović VIII6

6. Katarina Topalović VII5                                     6. Jeremija Baralić VIII1

7. Anica Matović VII1                                            7. Uroš Jovičić VIII1

8. Uroš Kovačević VII6                                         8. Sara Trailović VIII6

9. Uroš Ljujić VII4                                                9. Ignjat Jakovljević VIII1

10. Bojana Rajičić VII5                                        10. Pavle Savićević VIII3

Učenici su bili podeljeni u pet grupa po četiri učenika (dva sedmaka i dva osmaka). Odgovarali su naizmenično na pitanja istog tipa i iste težine. Sve vreme su ih podržavali i svoje znanje proveravali njihovi drugari koji su bili publika i pomoćnici žiriju. Takmičari su se odlično snašli, veoma zabavili, pokazali veliko znanje iz književnosti i naučili nešto novo. Izrazili su želju da se češće organizuju kvizovi iz književnosti i jezika. Kviz je završen porukom: Ljudi koji su čitali dobre knjige živeli su više od onih koji nisu. Nije istina da imamo samo jedan život. Ako možemo čitati, možemo živeti onoliko života koliko poželimo. (Hajakava) Ove reči su podsticaj svim mladim ljudima da se vrate knjigama i da probude i osnaže moć koju književnost ima u našim životima.