U sredu 5. 11. 2014. godine u 18:30 časova bili smo domaćini penzionerima koji su nekada radili u našoj školi. Tim povodom priredili smo prigodan program pod nazivom „Kod svojih na čašici razgovora i obnavljanja gradiva“. Pozivu da se družimo odazvao se veliki broj penzionera koji su uživali u narodnim igrama, monodrami „Milunka Savić“, čiji je scenario napisao kolega bibliotekar Bogdan Paunović, italijanskoj muzici, sastavu na temu „Kako se piše pismo“, kao i u skečevima iz đačkog života. Muzičku pratnju obezbedili su učenici Muzičke škole „Dr Vojislav Vučković“. Nadamo se da će ovakvi susreti postati tradicionalni jer su naši penzioneri izrazili veliko zadovoljstvo što smo ih se setili i pozvali ih na jedno lepo druženje.