Godišnjim planom rada planirana je poseta festivalu nauke u Beogradu koja je realizovana 6. decembra 2013. godine.

Festival-nauke

Fotografije možete preuzeti ovde.

Sa parkinga preko puta škole, 103 učenika petog, šestog i sedmog razreda, 6 nastavnika i vođa puta u ime agencije "Matović", krenuli smo u 07:00 časova. U Beogradu smo bili oko 10:00 časova i posetili Muzej nauke i tehnike - prvu od četiri planirane lokacije Festivala. Otkrili smo na kojoj planeti imamo najveću težinu, zabavili se gledajući se u raznim vrstama ogledala, pravili struju okrećući pedale bicikla, videli veliki model DNK lanca, a najveći utisak na sve je ostavila "kriva soba".

Oko 11:00 časova nastavili smo šetnjom kroz strogi centar Beograda do drugog odredišta Narodne banke Srbije. Tu smo zavirili u pravi planetarijum, bili u svemirskom bioskopu i videli mnoštvo zanimljivih poliedara.

U studentskom kulturnom centru učestvovali smo u eksperimentalnim radionicama.

Prostorije robne kuće "Kluz" bile su naša četvrta lokacija. Naši drugari iz kulturnog centra "Lift" pokazali su nam šta znaju u okviru ekspert tinejdzeri zone. Proverili smo imamo li dvojnika, saznali kako nastaju talasi, otkrili tajne speleologije, testirali oštrinu svog vida, saznalikako se može utvrditi slepilo za boje i još mnogo toga.

Oko 17:00 časova krenuli smo ka Čačku i ispred škole bili oko 21:00 časova.