Dana 14.11.2013. godine održan je ugledni čas za učenike sedmog razreda iz geografije. Predavanje o Japanu održao je profesor geografije Vladimir Majstorović, koji je u organizaciji Japanske ambasade i Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i tehnologiju Japanske fondacije, boravio na studijskom putovanju u Japanu u trajanju od 15 dana. Čas je održan u holu škole gde je putem video prezentacije profesor Vladimir Majstorović učenicima približio samu tradiciju i kulturu japanskog naroda. Učenici su bili zainteresovani za ovu vrstu predavanja, a što su pokazali na narednim časovima kada su izneli sve ono što su čuli. Ukazali su na najinteresantnije oblasti kao što su obrazovanje, tehnologija i tradicija ispijanja čaja. Zanimljivosti:

Japan - zemlja izlazećeg sunca.

Japanci - vredan i radan narod.

Obrazovanje - obavezan predmet u školi je predmet o moralu, 20 minuta obaveznog sređivanja i čišćenja kabineta. Za učenike je velika sramota da prepisuju za vreme pismenih zadataka. Vannastavne aktivnosti i pored toga što nisu obavezne učenici ih redovno pohađaju.

Tradicija - način pravljenja i ispijanja čaja u Japanu ima veliku tradiciju.

Robotika - u Japanu su napravljeni roboti koji pomažu ljudima u nevolji.

Pripremili:

1. Marija Petrović, profesor geografije