Tokom aprila meseca, u organizaciji Đačkog parlamenta naše škole, trajao je konkurs za najbolju umetničku fotografiju. Tema je bila slobodna, a nisu postojali ni neki posebni zahtevi koji bi se ticali tehničke strane fotografija.

Fotografije možete pogledati ovde.

IMG 7465

Na konkurs je prispelo šezdesetak radova sa mnoštvom različitih motiva zabeleženih uglavnom okom kamera sa mobilnih telefona. Na tim fotografijama se može primetiti da su učenici pokazali izuzetan smisao posmatranje i otkrivanje najrazličitijih prizora iz svojeg sakodnevnog života i društvene i prirodne sredine koji u sebi imaju izuzetnu, samo oštrim okom primećenu lepotu. Stručni žiri koji su sačinjavali Svetlana Gavrilovi, nastavnica likovne kulture, Dalibor Čukljević, nastavnik informatike, i bibliotekar Bogdan Paunović, s teškom mukom, ali široke ruke, uspeli su da odaberu najbolje radove. Prvu nagradu, prigodne knjige, osvojile su Marija Maročik iz 5/6 za fotografiju pod nazivom „Stepenište“ i Sofija Azanjac iz 8/4 za fotografiju „Autoportret“. Drugu nagradu, besplatnu kuhinju za mesec maj, dobila je Katarina Topalović iz 8/5 za fotografije „Zima“ i „Prirodno ogledalo“. Treću nagradu, prigodne knjige, dobili su Uroš Kovačević iz 8/6 za fotografiju „Obasjanja“ i Jana Ješić iz 8/2 za fotografiju „Morava“. Specijalnu pohvalu dobili su Darija Raković 7/1, Strahinja Krunić i Aleksa Veličković iz 7/2 i Aleksa Miletić iz 6/6. Njihovi umetnički radovi, složeni na prigodnom plakatu, ukrašavaće tokom maja hol naše škole.