Početkom 80-tih jedan australijski nastavnik matematike napravio je kompjutersku igru, koja je u stvari bila test sa zadacima iz matematike sa ponuđenim odgovorima. U ovoj igri mogli su da učestvuju učenici širom Australije u isto vreme.

1991. godine u Francuskoj dva nastavnika pokreću nacionalno takmičenje iz matematike, koje u čast svim australijskim kolegama, nazivaju ''Kengur'' i u kojem učestvuje 120 000 mladih.

1993. godine takmičenje prelazi francuske granice, postaje evropsko takmičenje (učestvuje 21 zemlja) i menja naziv u ''Kengur bez granica'' a broj učesnika se penje na 500 000.

U junu 1994. godine u Strazburu zvanično se formira asocijacija ''Kengur bez granica'' sa sedištem u Parizu.

Od 2011. godine učešće u takmičenju svake godine uzima preko 6 000 000 učesnika.

Neke od zemalja učesnica su Austrija, Belgija, Bugarska, Brazil, Belorusija, Kanada, Švajcarsja, Kolumbija, Kipar, Češka, Nemačka, Estonija, Makedonija, Finska, Sjedinjene Američke Države, Hrvatska, Mađarska, Norveška, Rumunija, Mongolija, Švedska , Rusija ,naravno Srbija i mnoge mnoge druge.

Ove godine naša škola je učestvovala na takmičenju sa 164 prijavljenih učenika uglavnom mlađih razreda. Zajedno sa decom u celom svetu, u isto vreme, razmišljali su i rešavali iste zadatke.

Fotografije možete pogledati ovde.