Sedmo međunarodno takmičenje iz nemačkog jezika u okviru projekta „Znanjem kroz Evropu“ u organizaciji Nemačko-austrijskog kulturno centra Willkommen održano je subotu, 18.maja, po  prvi put i u našoj školi.

Cilj takmičenja je bio popularizacija stranih jezika u osnovnim i srednjim školama i razvijanje svesti kod dece o važnosti posedovanja jezičkih kompetencija.

Na samom takmičenju učestvovalo je 38 učenika naše škole od petog do osmog razreda i  dva učenika iz OŠ „Ivo Andrić“ i  OŠ „Takovski ustanak“iz Gornjeg Milanovca.

Rezultate takmičenja očekujemo u roku od mesec dana i biće objavljeni na sajtu organizatora takmičenja www.willkommen.org.rs.

Nadamo se da će pored nagrada  u vidu rečnika i gramatika, neko od naših učenika osvojiti i put u Beč.

Želimo im mnogo sreće!

Slađana Lekić