JM School Tools - шаблон joomla Авто

Već osam godina unazad, svakog 14. marta, u našoj školi obeležavamo Međunarodni Dan broja π . Odlukom Generalne Skupštine UNESCO-a,  od 2020. godine, matematičari celog sveta će ovaj datum proslavljati kao Međunarodni Dan matematike.

Tim povodom smo planirali niz različitih aktivnosti posvećenih matematici, a koje ćemo realizovati  od 9. do 13. marta 2020. godine. Pozivamo vas da nam se pridružite!

Očekuje vas kviz za četvrtake, takmičenje u memorisanju decimala broja  , Escape room, kviz „Brainfinity“, konkurs „Matematika u stripu i karikaturi“, radionice posvećene Platonovim i Arhimedovim telima, Pitagorinoj teoremi, osnoj simetriji i još mnogo toga. Članovi sekcije će tradicionalno ovaj dan obeležiti pravljenjem  -kolača .

Pripreme su već počele pa je drugi sprat naše škole ukrašen  lancem koji su napravili i okačili učenici šestog razreda: Jelica, Elena, Staša, Lena, Miloš i Lazar, članovi sekcije „Kroz matematičke naočare“.

Ovim aktivnostima učestvujemo i u nekoliko zanimljivih međunarodnih eTwinning projekata.  Tokom narednih nedelja očekujte izložbu fotografija čije če teme biti „Matematika je svuda“ i „Čačak u oku matematičara“. Iznenadiće vas na kakvim smo sve mestima pronašli matematiku!

Nastavnice Jelena i Tanja

20200302 120734

 20200302 120811